O mě

Zdravím Vás všechny a vítám na svém blogu, na kterém bych se chtěl věnovat především tématice SEO optimalizace webových stránek a okrajově také copywritingu a dalším souvisejícím záležitostem. Blogů na toto téma je sice hodně, ale na druhou stranu jde o problematiku velice zajímavou a vyhledávanou a dá se říct, že informací není nikdy dost. Každý, kdo se SEO zabývá, má navíc na každou záležitost svůj vlastní pohled, protože nejde ani tak o exaktní vědu, jako spíš o obor založený na soustavném sběru aktuálních informací a zkušeností.

Na tomto blogu bych se chtěl věnovat zejména zajímavostem, různým tipům a také základním pravidlům pro kvalitní SEO. Mé články budou zaměřené spíše na ty, kteří se s tímto odvětvím teprve seznamují, ale budu rád, když se k článkům vyjádří i profesionálové a rozproudí zajímavou diskuzi nebo poukážou na omyly nebo chyby.

SEO je obor, který se neustále a dost rychle vyvíjí a některé poznatky mohou poměrně rychle zastarávat. Je proto třeba držet krok a přinášet stále aktuální informace – o což se budu snažit.

Já sám jsem se k SEO problematice dostal přes copywriting, kterému jsem se věnoval dříve, ale kvůli poměrně silné konkurenci v oboru jsem se rozhodl trochu přehodit výhybku, ale zároveň zůstat v souvisejícím odvětví. Ne, že by SEO experti byli až tak nedostatkové zboží, ale chtěl jsem tuto možnost vyzkoušet a po nějakém čase jsem usoudil, že jsem zvolil správný směr a už jsem se k „původnímu“ (úplně původně mám vystudovanou psychologii) odvětví nevrátil.

Doufám, že vám moje články přinesou zajímavé a nové poznatky, které budete moct zužitkovat třeba při tvorbě vlastního webu – abyste měli do problematiky alespoň nějaký vhled a mohli třeba základní záležitosti týkající se optimalizace obstarat sami.