Fungují masáže prsou na jejich zvětšení? A co když žádná ze známých technik nezabere?

Obsah

Zajímá vás, zda existují masáže prsou, které podporují jejich zvětšení? Chcete vědět, jestli lze nějakými masážními technikami docílit toho, aby bylo vaše poprsí alespoň o něco větší než je v současnosti? Tak se na to podíváme!

Nesporným faktem je, že prsa jsou často vnímána jako symbol ženskosti a atraktivity. Ve společnosti, kde média a všudypřítomná reklama obvykle zdůrazňují ideál velkého poprsí, se mnoho žen necítí právě komfortně, protože tyto “estetické normy” jednoduše nesplňuje. Podívejme se tedy, zda je skutečně možné zvětšit prsa pomocí masáží, jak se někdy tvrdí. A pro jistotu také připomeňme, jaké jiné metody zvětšení ňader jsou aktuálně k dispozici.

 

Masáže prsou – od čínské medicíny až po wellness

Masáže poprsí mají dlouhou historii. A proto se na ně podíváme nejprve z jiného úhlu, a možnost jejich zvětšení probereme až později. V některých kulturách byly praktikovány jak z estetických, tak i ze zdravotních důvodů. Třeba v takové tradiční čínské medicíně masáže prsou podporují tok energie Qi a rovněž krevní oběh, což má údajně pozitivní vliv na celkové zdraví prsou. Tato praxe byla ale přenesena i do dalších kultur, kde se stala zejména součástí rozmanitých wellness procedur a nejrůznějších zkrášlovacích rituálů. Znalosti o masážích prsou jsou často předávány z generace na generaci, což z nich činí důležitou součást tradičního léčitelství.

Techniky, které jsou hojně rozšířené

Některé studie uvádějí, že se svým poprsím není spokojeno až 70% žen. A možná, že jich je i o něco více. Jisté každopádně je, že existuje několik technik masáže prsou, které jsou hojně rozšířené. Jejich popularita mezi ženami po celém světě je zkrátka poměrně vysoká. Tady je několik z nich:

  • Krouživé pohyby po obvodu prsu směrem k bradavce
  • Jemné stlačení a uvolňování tkáně
  • Lehké klepání po celé ploše prsu 

Tyto, ale i další techniky, mohou být aplikovány jak v soukromí, tak i na profesionální úrovni – třeba ve wellness centrech. Cílem většiny masáží je nejen podpora zdraví prsou, ale i poskytnutí relaxace a snížení stresu. Mnohé ženy pak tyto techniky používají jako docela běžnou součást péče o své tělo.

 

Lymfatická masáž prsou a její přínos

Vaše prsa si zaslouží pravidelnou péči. Tak jim ji neváhejte dopřát! Chcete, aby byla krásná a zdravá? Zkuste třeba lymfatickou masáž, což je specifická technika zaměřená na podporu lymfatického oběhu, což může pomoci předejít různým onemocněním prsou. Kromě zlepšení textury kůže a pozvednutí poprsí může tato technika také snížit riziko vzniku zhoubných a nezhoubných nádorů. Tato masáž je zvláště užitečná pro ženy s lymfedémem, kde může pomoci redukovat otoky a zlepšit lymfatický odtok.

Něco pro podporu kojení 

Pro kojící matky může být cenným nástrojem k podpoře kojení speciální masážní technika. Techniky této masáže mohou pomoci stimulovat produkci mléka a ulevit od bolestivých ucpaných mlékovodů. Dále může pravidelná masáž prsou při kojení posílit vazbu mezi matkou a dítětem a zároveň uvolnit napětí, které může být spojeno s ranými etapami mateřství. Některé kojící matky to zkrátka nemají jednoduché, a tak jim takové techniky někdy mohou ulevit.

Podstoupila jste augmentaci?

Pacientky po operaci zvětšení prsou často podstupují speciální masáže, které pomáhají v adaptaci tkání a mohou optimalizovat estetické výsledky operace. Tyto masáže jsou klíčové pro zachování měkkosti prsou a prevenci proti tvorbě jizev. Také pomáhají minimalizovat bolest a poměrně významně urychlit proces hojení po prodělané operaci.

 

Je zvětšení pomocí masáží jenom mýtus? 

Konečně se dostáváme k tom, co vás možná zajímá nejvíce. A sice k otázce, zda lze nějakými masážními technikami prsa zvětšit. Pozorně čtěte!

Skutečně funkční masáž prsou na podporu jejich růstu bohužel neexistuje! Je ale pravda, že některé masážní hmaty povzbuzují kůži k tvorbě kolagenových vláken a jsou proto vhodné pro zpevnění poprsí. Což rozhodně není k zahození! Přestože je známo, že masáže prsou mohou mít mnoho pozitivních účinků na zdraví a na jejich vzhled, vědecké důkazy podporující myšlenku, že by masáže mohly vést k trvalému zvětšení prsů, zkrátka neexistují. Mnoho studií a řada odborníků tedy upozorňuje, že očekávat růst poprsí po absolvování nějaké masáže, není dvakrát rozumné. 

Alternativní řešení

Když masáže a jiné přírodní metody nevedou k očekávané změně velikosti, některé ženy se obracejí k plastickým operacím, jako je již zmíněná augmentace prsou pomocí implantátů. Kromě hojně praktikovaných chirurgických zákroků ale existují také neinvazivní metody, jako je použití 

speciálních gelů nebo hormonální terapie, které mohou v některých případech pozitivně ovlivnit velikost ňader.

Možnosti augmentace prsou:

  • Silikonové implantáty
  • Solné implantáty
  • Autologní přenos tuku 

Každá z těchto možností nabízí specifické výhody a má také potenciální rizika. Zvětšit poprsí operací lze dne poměrně snadno, jen je vždy nutné zvolit nejlepší možné řešení. 

 

Na zázraky nespoléhejte!

Spoléháte na zázrak? To není moc rozumné. Pokud jste snad doufala, že vám nějaká masáž zajistí třeba o číslo větší ňadra, budete teď zřejmě trochu zklamaná. Ale zbytečně. Přestože žádné masážní techniky, které by měly prokazatelně pozitivní vliv na růst poprsí neexistují, jsou tu jiné metody. Metody dobře prověřené, které přinášejí očekávané výsledky. A jej jen na vás, zda se s velikostí svého poprsí smíříte nebo jestli se nakonec rozhodnete požádat o pomoc nějakého plastického chirurga. 

Vždy se však řiďte pouze tím, co chcete vy. Důležité je zkrátka jenom to, abyste se cítila dobře, což je jistě možné jak s velkými, tak i s malými prsy. Nebo si to nemyslíte?